Home » Łatwoczyszczący dywan – technologia w walce z plamami
Dywany łatwoczyszczące
Dom

Łatwoczyszczący dywan – technologia w walce z plamami

Bardzo miło jest mieć w domu piękny dywan. Z drugiej strony taki dywan trzeba często czyścić i odkurzać – szczególnie jeśli ma się w domu dzieci i zwierzęta. A ciągłe czyszczenie naraża produkt na zużycie. Dlatego wynaleziono łatwoczyszczące dywany – interesujące estetycznie, ale i funkcjonalne. Nie mogło być inaczej, skoro konsument XXI wieku ceni sobie czas, a co za tym idzie ceni funkcjonalność produktów.

Wystarczy tych 5 kroków, aby pokonać plamę

Dywan łatwoczyszczący to dywan zaimpregnowany, czyli nasycony substancjami chemicznymi. Jeśli wylejesz na zaimpregnowany dywan wino lub kawę, to na jego powierzchni utworzą się specyficzne kropelki. Teraz tylko wystarczy je usunąć papierowym ręcznikiem. Wystarczy 5 kroków, aby dywan był czysty:

 1. Przyłóż ręcznik do plamy.
 2. Odsącz plamę.
 3. Polej na plamę trochę wody.
 4. Odsącz wodę papierowym ręcznikiem.
 5. Pozostaw dywan do wyschnięcia.

A oto 2 konkretne przykłady zastosowania:

 1. Jeśli Twoje dziecko ubrudzi dywan keczupem: usuń keczup łyżeczką, popsikaj plamę wodą, odsącz wodę papierowym ręcznikiem, po chwili ciesz się dywanem bez plamy. Jeśli plama jest wyjątkowo uciążliwa, powtórz czynność.
 2. Jeśli Twoje dziecko pomalowało dywan flamastrami: najpierw pochwal swojego malucha za twórczą inwencję, potem pokaż mu inne możliwości wyrazu (blok, kredki, może zapisz na zajęcia artystyczne…), a następnie polej dzieło swojego malucha wodą. Odsącz plamę za pomocą ręcznika i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec wytrzyj miejsce czyszczenia mikrościerką.

Zaawansowana technologia w walce z plamami

Aby dywany utrudniały wchłanianie się brudnej cieczy, tworzone są za pomocą specjalnej technologii Easy Clean. Technologia ta polega na pokrywaniu włókien dywanów już na etapie produkcji specjalną apreturą, dzięki której nanomolekuły wnikają we włókna tworząc wyjątkowo trwałą ochronę. Zaawansowana technologia zapewnia także:

 • antypoślizgowy podkład i ochronę przed gromadzeniem się szkodliwych roztoczy kurzu
 • możliwość prania w pralce – plamy piorą się bez naruszania struktury oraz barwy
 • odporność na światło
 • wysoką jakość wykonania dywanów

Dywany łatwoczyszczące są dla ambitnych!

Dywan łatwoczyszczący to rozwiązanie dla konsumenta XXI wieku, który ponad wszystko ceni sobie czas. Pragnie nie tylko spełniać się zawodowo, ale i lubi (zgodnie z trendem slow life) spędzać czas w domu, z rodziną, dbać o dom lub rozwijać swoje pasje, robić plany i spełniać marzenia. Aby spełnić te ambitne plany, potrzebuje jednak sprzymierzeńców w postaci urządzeń, które zaoszczędzą jego czas. Potrzebuje na przykład robotów sprzątających, wózków dla dzieci z opcją joggingu lub… dywanów łatwoczyszczących.

Dodaj komentarz