Home » Weekendowi komandosi ruszają do akcji
Airsoft

Weekendowi komandosi ruszają do akcji

Oddziały uzbrojone po zęby, walne bitwy, zasadzki i mnóstwo adrenaliny. Airsoft to niemal prawdziwa wojna z tą różnicą, że zamiast ołowianych pocisków w powietrzu latają plastikowe kulki. Jeśli uważasz, że to hobby dla ciebie, dowiedz się jak rozpocząć przygodę z ASG

Weekendowych wojowników można spotkać w podmiejskich lasach, na terenie zrujnowanych fabryk i opuszczonych kamieniołomów. Airsoft od lat zyskuje na popularności chociaż nie jest to tania zabawa. Jeśli jednak szukasz formy spędzania wolnego czasu, która zapewni dużo ruchu na świeżym powietrzu i emocji, to ASG może być „sportem” dla ciebie. Jak zatem zostać airsoftowym wojownikiem?

Umundurowanie i ochrona

Plastikowe kulki o średnicy 6 mm wystrzeliwane są z dużą siła, dlatego nieodzowne będzie odpowiednie wyposażenie ochronne. Potrzebne będą zatem specjalne gogle chroniące oczy, hełm oraz osłona twarzy (np. kominiarka, albo siatka)

Pozostałe części ciała będzie chronił mundur z tkaniny o odpowiedniej grubości, rękawice i dodatkowo kamizelka taktyczna.

UzbrojenieAir Soft Gun

Repliki broni używanej w airsofcie różnią się napędem – mogą być elektryczne, gazowe lub sprężynowe. Pistolety, karabinki szturmowe i snajperki najczęściej wykonywane są z aluminium lub ze znalu.

Replika asg

Dla kieszeni mniejszym obciążeniem będzie zakup repliki ze znalu. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać o wyborze sprawdzonego producenta. Jeśli za wykonanie elementów repliki odpowiedzialna jest dobra odlewnia znalu, posłuży ona przez długie lata. Jeśli broń będzie z niepewnego źródła to stop, z którego jest wykonana po kilku latach zacznie się kruszyć, pojawią się liczne ubytki i uszkodzenia.

Ceny replik – w zależności od jakości i typu broni – wahają się od 500 do 5 000 zł. Najtańsze są pistolety, wyższa półka cenowa to karabinki szturmowe, najwięcej trzeba będzie zapłacić za uzbrojenie dla strzelca wyborowego.

Ekipa

Airsoft to zdecydowanie grupowa zabawa – im więcej uczestników, tym lepiej. Jak zatem dostać się do lokalnej ekipy? Najlepiej skorzystać z mediów społecznościowych, ewentualnie można nawiązać kontakt na forach, na których dzielą się doświadczeniami fani ASG. Alternatywnie można stworzyć własną ekipę od podstaw, ale zwykle nie jest to łatwe.

Tereny zmagań

Wybierając teren na zabawę musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo postronnych osób. Dlatego należy postawić na miejsca odludne i nieuczęszczane przez „cywilów”, tak by nikt nie ucierpiał od przypadkowego postrzału plastikową kulką.

Popularne są zdewastowane, postindustrialne tereny, na których znajdują się opustoszałe budynki, hale, ruiny, bramy i ogrodzenia.

Dobrym miejscem do zmagań są również lasy oraz opuszczone kamieniołomy

Zasady

Starcia mogą odbywać się w oparciu o scenariusze – np. odbicie zakładnika, albo po prostu jako death match, czyli do momentu gdy zginą wszyscy członkowie jednej drużyny.

Bardzo ważną zasadą jest, aby każdy uczestnik zabawy zgłaszał trafienie przez przeciwnika. Osoby, które będą próbowały oszukiwać muszą się liczyć z wykluczeniem z grupy.

Zmagania trwają zwykle przez wiele godzin, a nawet kilka dni. Gdy jednak w końcu zamilknie broń, to wydarzenie kończy się wspólną biesiadą. To może być ognisko w lesie, grill nad wodą albo lokalny bar.

Dodaj komentarz