Home » Scrapbooking. Teraz każdy może być artystą

Scrapbooking. Teraz każdy może być artystą

Scrapbooking zyskuje popularność od niedawna. Wcześniej wiele osób korzystało z bullet journala i wprowadzało do niego elementy tej techniki, nie mówiło się o niej jednak często i mało kto wiedział, jaka jest jej nazwa. Obecnie nie jest to już tylko niszowe hobby. Wiele osób korzysta z niej, żeby rozładować stres, wyżyć się twórczo i stworzyć coś ładnego, nawet jeśli nie potrafią rysować czy malować.

Sztuka tworzona ze skrawków papieru

Scrapbooking to technika tworzenia sztuki polegająca na przygotowaniu kolażu lub kompozycji ze skrawków ozdobnego papieru. Wiele osób dodaje do tego również naklejki, taśmy washi i zdjęcia. W ten sposób z pojedynczych arkuszy tworzy się jedną, spójną instalację artystyczną na kartce. Nie potrzeba do tego zdolności rysowniczych.

Do zabawy ze scrapbookingiem niezbędne są papier i coś, za pomocą czego można przymocować go do podkładu. Od osób stosujących tę technikę wymaga się przede wszystkim zamysłu i koncepcji na to, co robi. Nie ma żadnych zasad, które zabraniają robienia czegoś albo wymuszają konkretne działanie.

Dostępna dla wszystkich technika artystyczna

Wbrew pozorom, żeby zainteresować się scrapbookingiem wcale nie trzeba mieć ogromnej kolekcji arkuszy ozdobnego papieru i naklejek. Wystarczą stare gazety kolorowe, ulotki czy zeszyty. Wszystko to można wykorzystać w procesie twórczym i stworzyć z czegoś, co dla nieuważnego obserwatora będzie makulaturą, dzieło sztuki.

Wiele osób, które decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z tą techniką, inwestuje w nią z czasem. Im więcej materiałów się ma, tym piękniejsze i bardziej różnorodne kompozycje można tworzyć. Nie musi to być jednak droga rozrywka, bo wiele rzeczy da się kupić z drugiej ręki albo na promocjach.

Dodaj komentarz